Naujienos
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą gauti paramą gyventojams, norintiems įsirengti nuosavas saulės elektrines savo namų ūkiuose. Tam iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) skirta 29,9 mln. eurų.
Kaunietė Miglė Janušauskienė dirba mokykloje, kurią pati ir baigė. Sugrįžusi į antrais namais vadintą Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnaziją, ji jau spėjo pasižymėti kaip inovatyviausia pedagogė. Nors vaikystėje apie šią profesiją ji nesvajojo, pats likimas ją atvedė prie pirmos darbovietės – vaikų darželio durų.
Darbo dieną prisiskambinti Ingai Rancovai gali būti sudėtinga – nemažai laiko ji praleidžia be ryšio priemonių. Taip yra, nes moteris kartu su kolegomis reguliariai lankosi pataisos namuose. Inga dirba su projektais, kurie padeda nuteistiesiems auginti pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais. Vienas tokių – „Karjeros portretai“. Darbo dieną prisiskambinti Ingai Rancovai gali būti sudėtinga – nemažai laiko ji praleidžia be ryšio priemonių. Taip yra, nes moteris kartu su kolegomis reguliariai lankosi pataisos namuose. Inga dirba su projektais, kurie padeda nuteistiesiems auginti pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais. Vienas tokių – „Karjeros portretai“.
Klaipėdietė Rūta Bružaitė nuo vaikystės žinojo, kuo nori būti užaugusi. „Ypatingą ryšį su gyvūnais jaučiau visada. Maža eidavau lesinti antyčių, auginau žiurkėnus, triušius, galiausiai šunis. Galiausiai, kaip ir svajojau, pasirinkau veterinarijos studijas Kaune“, – pasakojo veterinare tapusi jauna moteris.
Inovacijų agentūra baigė vertinti paraiškas, kuriomis prašyta priemonės „Paskatos gerinti kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) įmonių infrastruktūrą“ lėšų projektams įgyvendinti. Teigiamai įvertintos paraiškos perduotos Kultūros ministerijai, kuri spręs dėl jų finansavimo.
Kvietimo metu gautos 88 paraiškos, kuriose prašyta 13,41 mln. Eur suma trigubai viršijo priemonei skirtą 4,16 mln. Eur biudžetą.
2022 m. birželio 15 d., Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyks ES Sanglaudos fondų investicijų starto renginys.
Renginį savo dalyvavimu pagerbs Sanglaudos ir reformų komisarė Elisa Ferreira
29-erių Eglė Timinskaitė – vieniša mama, auginanti penkiametę dukrą Lėją. Likimas lėmė, kad nuo ankstyvo amžiaus Eglė gyveno įvairiose globos įstaigose, vėliau – savarankiško gyvenimo namuose. Tikro gyvenimo šeimoje ji nepatyrė, tačiau visą gyvenimą svajojo turėti savo namus. Šiuo metu Eglė su dukra įsikūrusi Pakruojyje, apsaugotame būste. Ateityje šeima tikisi gauti socialinį būstą ir jame susikurti tikrus namus.
Kaip sako pati Eglė, dabar svarbiausias jos tikslas – rasti nuolatinį darbą. Kol kas lengvą proto negalią turinčiai moteriai tai nepavyko, tačiau ji nenuleidžia rankų: kol laukia pasiūlymo, savanoriauja ir tapo paveikslus, kuriuos parduoda internetu bei mugėse.
Modernūs pelėkautai ir inkilai, įrenginys mėsos ir žuvies produktų šviežumo lygiui įvertinti, pakuotės su Brailio raštu, telefonų ar kompiuterių dėklai iš medžio, akmens ar suspausto šieno, ergonomiški baldai ir išmanūs žaidimai – šie ir dar keli tūkstančiai kitų inovatyvių sprendimų atsirado jų kūrėjams gavus finansavimą pagal priemonę „Dizainas LT“.
Vilnietis Tautvydas Neniškis – neregys, įrodęs pirmiausia sau, kad net ir drąsiausios svajonės pildosi. Nuo vaikystės nematantis vyras jau daugiau nei porą metų dirba skambučių operatoriumi įmonėje „Socialinis taksi“. Prieš kurį laiką jis įsigijo butą Vilniuje – tai buvo sena svajonė. Paversti ją realybe padėjo projektas „Aktyvūs ir reikalingi“, kuriame 29-erių vyras užsiaugino pasitikėjimą ir suprato, jog regėjimo negalia nėra neįveikiama kliūtis ieškant darbo. Savo istorija jis nori įkvėpti kitus neužsidėti etiketės „neįgalusis“, svajoti drąsiai bei siekti užsibrėžtų tikslų.
Trečiadienį Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtai 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) investicijų veiksmų programos įgyvendinimo ataskaitai už 2022 m. I ketvirtį. Šioje ataskaitoje apžvelgta ES lėšų investavimo pažanga bei teikiamos rekomendacijos ministerijoms dėl investicijų planavimo ir valdymo.